Construim cea mai puternică și reprezentativă organizație din mediul asociativ agricol! Mesajul Asociației Forța Fermierilor la împlinirea unui an de luptă pentru drepturile dumneavoastră!

Construim cea mai puternică și reprezentativă organizație din mediul asociativ agricol! Mesajul Asociației Forța Fermierilor la împlinirea unui an de luptă pentru drepturile dumneavoastră!
02/12/2021

A trecut fix un an de la anunțul privind lansarea oficială a activității Asociației Forța Fermierilor. Am reușit, împreună cu membrii noștri și pentru membrii noștri, să punem în mișcare un proiect eficient, transparent și asumat. O asociație care să lupte pentru drepturile și interesele legitime ale fermierilor români, ale tuturor fermierilor români, indiferent de localizarea geografică, mărimea fermei sau sectorul de activitate. Au venit alături de noi foarte mulți fermieri și numărul nostr...

Am provocat insomnii unor politicieni prin protestele noastre. Am dominat prezența mediatică în zona asociațiilor de fermieri. Am făcut aproape o sută de adrese, memorii și sesizări către autorități centrale și locale. Am rezolvat probleme punctuale ale membrilor noștri. Am venit cu suport juridic și pentru accesarea fondurilor europene. Am dat în judecată Ministerul Agriculturii pentru că ne-au fost încălcate drepturile, excluși fiind de la consultări, pe perioada mandatului lui Oros. Motiv...

Citește articolul complet în sursa agrointel.ro | agricultură

Știri relevante