ASTĂZI! Fermierii i-au scris șefei de la Fisc: Așa nu se mai poate!

ASTĂZI! Fermierii i-au scris șefei de la Fisc: Așa nu se mai poate!
21/08/2023

Fermierii români cultivatori de legume și cartofi, reprezentați de mai multe organizații de profil, i-au scris șefei de la Fisc, dar și ministrului agriculturii. Scrisoarea deschisă a fost transmisă astăzi și Agroinfo. 

"București, 21.08.2023 SCRISOARE DESCHISĂ Doamnei Președinte ANAF, Nicoleta-Mioara CÎRCIUMARU, Domnului Ministru MADR, Florin-Ionuț BARBU, Eliminați blocajele din E-Transport Urmare a semnalelor primite din partea membrilor noștri, vă adresăm această scrisoare deschisă, cu speranța că veți lua în considerare îngrijorările și dificultățile pe care le întâmpinăm ca urmare a blocajelor din sistemul E-Transport. Produsele obținute de membrii noștri producători de cartofi, legume, fructe și pepeni...

Citește articolul complet în sursa agroinfo.ro | agricultură

Știri relevante